gxsnmp - en to pl translation catalogue (73 entries)

en: Object Type
pl: Typ obiektu

en: Module
pl: Moduł

en: Status
pl: Stan

en: Label
pl: Etykieta

en: Value
pl: Wartość

note: Text entry field for displaying description
en: Description
pl: Opis

en: First
pl: Pierwszy

en: Next
pl: Następny

en: 
    
    Available values:
pl: 
    
    Dostępne wartości:

en: GXSNMP Configuration
pl: Konfiguracja GXSNMP

note: ***************************************************************************** ** **  Static Data
en: GXSNMP Database Configuration
pl: Konfiguracja bazy danych GXSNMP

note: **  First comes the list of all existing configurations
en: Existing Configurations
pl: Istniejące konfiguracje

note: **  Now the "Database Connection" part of the dialog
en: Database Connection
pl: Połaczenia do baz danych

note: **  Next the list of databases available on the connected server
en: Available Databases
pl: Dostępne bazy danych

en: Save
pl: Zapisz

en: Save as...
pl: Zapisz jako...

en: Print
pl: Drukuj

en: Close
pl: Zamknij

en: Exit
pl: Zakończ

en: Filter...
pl: Filtr...

en: File
pl: Plik

en: Delete
pl: Usuń

en: Refresh
pl: Odśwież

note: **  Column one contains the host editing panel and the Discover button
en: Host Information
pl: Informacje o hoście

note: **  Column two is the interface editing panel and the interface list
en: Interface Information
pl: Informacje o interfejsie

en: DNS Name
pl: Nazwa DNS

en: Add host
pl: Dodaj host

en: Path to where the MIB file(s) are located.
pl: Śceżka do plików MIB.

en: LEVEL
pl: POZIOM

en: Version 1
pl: Wersja 1

en: Version 2c
pl: Wersja 2c

en: Version 2
pl: Wersja 2

en: Version 3
pl: Wersja 3

en: <New>
pl: <Nowy>

en: New
pl: Nowy

en: Print...
pl: Drukuj...

en: Undo
pl: Cofnij

en: Database
pl: Baza danych

en: Properties
pl: Ustawienia

en: Mib Editor...
pl: Edytor Mib...

en: About GXSNMP
pl: O GXSNMP

en: Information about this program.
pl: Informacje o tym programie.

en: _File
pl: _Plik

en: _Windows
pl: _Okna

en: _Plugins
pl: _Wtyczki

en: _Help
pl: P_omoc

en: Add Group
pl: Dodaj grupę

en: Expand Group
pl: Zwiększ grupę

en: Collapse Group
pl: Zmniejsz grupę

en: Show
pl: Pokaż

en: Hide
pl: Ukryj

en: Name
pl: Nazwa

en: Delete network
pl: Kasuj sieć

en: Add network
pl: Dodaj sieć

en: Default Config
pl: Domyślan konfiguracja

en: Clear
pl: Wyczyść

en: X location
pl: Położenie X

en: Y location
pl: Położenie Y

en: Created
pl: Utworzony

en: Modified
pl: Zmodyfikowany

en: Host Name
pl: Nazwa hosta

en: Network
pl: Sieć

en: Menu Entry
pl: Element menu

en: Command
pl: Polecenie

en: Mask
pl: Maska

en: Speed
pl: Szybkość

en: Protocol
pl: Protokół

en: Type
pl: Typ

en: Version
pl: Wersja

en: Server
pl: Serwer

en: User
pl: Użytkownik

en: Password
pl: Hasło

en: Known Networks
pl: Znane sieci
