gxsnmp 0.0.16 - en to no translation catalogue (281 entries)

en: GXSNMP is a basic SNMP management application that allows you to better manage your networks.
no: GXSNMP er en enkel applikasjon for SNMP-administrasjon som lar deg administrere nettverket ditt bedre.

en: Object Type
no: Objekttype

en: Module
no: Modul

en: Label
no: Merkelapp

en: Value
no: Verdi

note: Text entry field for displaying description
en: Description
no: Beskrivelse

en: First
no: Første

en: Next
no: Neste

en: Get
no: Hent

en: Put
no: Sett inn

en: 
    
    Available values:
no: 
    
    Tilgjengelige verdier:

en: None
no: Ingen

en: Integer32
no: Heltall32

en: String
no: Streng

en: Object ID
no: Objekt-ID

en: Unknown
no: Ukjent

en: Current
no: Aktiv

en: Deprecated
no: Utgått

en: Mandatory
no: Nødvendig

en: Optional
no: Alternativ

en: Obsolete
no: Utgått

en: General
no: Generelt

en: SNMP Defaults
no: SNMP-forvalg

en: MENU
no: MENY

en: Collector
no: Innsamler

en: MIBs
no: MIBer

en: GXSNMP Configuration
no: GXSNMP-konfigurasjon

note: ***************************************************************************** ** **  Static Data
en: GXSNMP Database Configuration
no: GXSNMP databasekonfigurasjon

note: **  First comes the list of all existing configurations
en: Existing Configurations
no: Eksisterende konfigurasjoner

note: **  Now the "Database Connection" part of the dialog
en: Database Connection
no: Databaseforbindelse

en: Engine
no: Motor

note: **  Next the list of databases available on the connected server
en: Available Databases
no: Tilgjengelige databaser

en: Event ID
no: Hendeslse-ID

en: Category
no: Kategori

en: Timestamp
no: Tid

en: Summary
no: Sammendrag

en: Save
no: Lagre

en: Save as...
no: Lagre som...

en: Print
no: Skriv ut

en: Close
no: Lukk

en: Exit
no: Avslutt

en: File
no: Fil

en: Edit
no: Rediger

en: Events
no: Hendelser

en: Acknowledge
no: Stadfest

en: Delete
no: Fjern

en: Refresh
no: Les på nytt

en: Informative
no: Til orientering

en: Warning
no: Advarsel

en: GXSNMP Network Management Tool
no: GXSNMP - verktøy for nettverksadministrasjon

note: **  Column one contains the host editing panel and the Discover button
en: Host Information
no: Vertsinformasjon

en: Discovery parameters
no: Parametere for oppdagelse

note: **  Column two is the interface editing panel and the interface list
en: Interface Information
no: Informasjon om grensesnitt

note: **  Column three is the display editing panel and display list
en: Display Information
no: Vis informasjon

en: Display Name
no: Vis navn

en: DNS Name
no: DNS-navn

en: Contact
no: Kontakt

en: Last Modification
no: Siste endring

en: Delete host
no: Slett vert

en: Edit host
no: Rediger vert

en: Add host
no: Legg til vert

en: Full path to the pixmap files
no: Full sti til bildefilene

en: PATH
no: STI

en: Path to where the MIB file(s) are located.
no: Sti til lokasjonen for MIB filen(e).

en: Enables debugging messages.
no: Slår på avlusingsmeldinger.

en: LEVEL
no: NIVÅ

en: Version 1
no: Versjon 1

en: Version 2c
no: Versjon 2c

en: Version 2
no: Versjon 2

en: Version 3
no: Versjon 3

en: (not in database)
no: (ikke i databasen)

en: Map Name
no: Navn på kart

en: Notebook Tab
no: Notisblokk-fane

en: The name of this map.
no: Navnet på dette kartet.

en: What should be shown in the notebook tab.
no: Hva skal vises i notisblokk-fanen.

en: <New Map>
no: <Nytt kart>

en: <New>
no: <Ny(tt)>

en: Map
no: Kart

en: Window
no: Vindu

en: New
no: Ny

en: Print...
no: Skriv ut...

en: Undo
no: Angre

en: Redo
no: Gjenopprett

en: Configure and select the database engine to use.
no: Konfigurer og velg database-motor som skal brukes.

en: Properties
no: Egenskaper

en: Enable Grid
no: Slå på rutenett

en: Toggle the visability of the grid on/off
no: Slå av/på rutenettets synlighet

en: Snap to grid
no: Fest til rutenett

en: Enable alignment on the grid.
no: Slå på justering av rutenettet.

en: Add host...
no: Legg til vert...

en: Add a new host node to the map(s)
no: Legg til en ny vertsnode i kartet.

en: Delete Host...
no: Slett vert...

en: Delete a host from the database and all maps
no: Fjern en vert fra databasen og alle kart

en: Add Network...
no: Legg til nettverk...

en: Delete Network...
no: Slett nettverk...

en: Host List...
no: Vertsliste...

en: Open up the list of all known host nodes.
no: Åpne listen over kjente verts-noder.

en: Network List...
no: Nettverksliste...

en: Open up the list of all known networks.
no: Åpne listen over alle kjente nettverk.

en: Events List...
no: Hendelsesliste...

en: Summary...
no: Sammendrag...

en: SNMP Set...
no: SNMP-sett...

en: SNMP Get...
no: SNMP-hent

en: Monitor Mib...
no: Overvåk mib...

en: Mib Editor...
no: Mib-redigering...

en: About GXSNMP
no: Om GXSNMP

en: Information about this program.
no: Informasjon om dette programmet.

en: _File
no: _Fil

en: _Edit
no: _Rediger

en: _Configure
no: _Konfigurasjon

en: _Map
no: K_art

en: _Tools
no: _Verktøy

en: _Windows
no: V_induer

en: _Dialogs
no: _Dialoger

en: _Plugins
no: _Tillegg

en: _SNMP Functions
no: _SNMP-funksjoner

en: _Help
no: _Hjelp

en: Add Host
no: Legg til vert

en: Add a new host to the database.
no: Legg til en vert i databasen.

en: Edit Host
no: Rediger vert

en: Edit an existing host.
no: Rediger en eksisterende vert

en: Delete Host
no: Fjern vert

en: Delete a host from the database.
no: Fjern en vert fra databasen.

en: Host List
no: Vertsliste

en: Open the list of known hosts.
no: Åpne listen over kjente verter.

en: Add Network
no: Legg til nettverk

en: Add a new network to the map/database.
no: Legg til et nettverk i kartet/databasen.

en: Delete Network
no: Slett nettverk

en: Delete a network from the map/database.
no: Fjern en vert fra kartet/databasen.

en: Network List
no: Nettverksliste

en: Open the list of known networks.
no: Åpne listen over kjente nettverk.

en: Event Browser
no: Hendelsesleser

en: Open the event list.
no: Åpne hendelseslisten.

en: Map List
no: Kart-liste

en: Open the map list.
no: Åpne kart-listen.

en: Add Group
no: Legg til gruppe

en: Query Host
no: Spør en vert

en: Browse MIB
no: Se på MIB

en: Wire Host
no: Kable opp vert

en: Edit Network
no: Rediger nettverk

en: Expand Group
no: Utvid gruppe

en: Collapse Group
no: Kollaps gruppe

en: Delete Group
no: Slett gruppe

en: Add a new network
no: Legg til et nytt nettverk

note: * Column one contains the network editing panel. (and a discover button?)
en: Network Information
no: Informasjon om nettverket

en: Network not displayed on this map
no: Nettverket vises ikke på dette kartet

en: Show
no: Vis

en: Hide
no: Skjul

en: Name
no: Navn

en: Delete network
no: Slett nettverk

en: Edit network
no: Rediger nettverk

en: Add network
no: Legg til nettverk

en: Default Config
no: Standard konfigurasjon

en: Set A Mib
no: Sett en mib

en: Query
no: Spør

en: Get A Mib
no: Hent en mib

en: Host
no: Vert

en: Clear
no: Blank ut

en: X location
no: Plassering (X-akse)

en: Y location
no: Plassering (Y-akse)

en: Created
no: Opprettet

en: Modified
no: Endret

en: The X location on the specified map
no: X-plasseringen på spesifisert kart

en: The Y location on the specified map
no: Y-plasseringen på spesifisert kart

en: Date and time this host was added to this map.
no: Dato og klokkeslett da denne verten ble lagt til på kartet.

en: Date and time this host map entry was changed in the database.
no: Dato og klokkeslett da denne oppføringen fra vertskartet ble lagt til i databasen.

en: Choose a Pixmap
no: Velg et bilde

en: Host Name
no: Vertsnavn

en: The name to display under the map icon.
no: Navnet som skal vises under kart-ikonet.

en: The DNS name to use when accessing the primary interface on this node.
no: DNS-navn som skal brukes under aksessering av primær-grensesnittet på denne noden.

en: Your description of the host.
no: Din beskrivelse for verten.

en: Your contact information for the host.
no: Din kontakt-informasjon for verten.

en: Date and time this host was added to the database.
no: Dato og klokkeslett da denne verten ble lagt til i databasen.

en: Date and time this host was modified in the database.
no: Dato og klokkeslett for endring av denne verten i databasern.

en: Address
no: Adresse

en: Netmask
no: Nettmaske

en: Name assigned to this interface, e.g. 'eth0'
no: Navn på dette grensesnittet, f.eks. 'eth0'

en: Transport type used by this interface
no: Transporttypen som brukes av dette grensesnittet

en: The network address of the interface
no: Nettverksadressen for dette grensesnittet.

en: The netmask used by the interface
no: Nettverksmasken som brukes av grensesnittet

en: Date and time this interface was added to the database.
no: Dato og klokkeslett da dette grensesnittet ble lagt til i databasen.

en: Date and time this interface was modified in the database.
no: Dato og tid for siste endring av dette grensesnittet i databasen.

en: Netmask:
no: Nettmaske:

en: (n/a)
no: (i/t)

en: Prefixlen:
no: Prefikslen:

en: The netmask used by the interface, e.g. '255.255.255.0'
no: Nettverksmasken som brukes av grensesnittet, f.eks '255.255.255.0'

en: IPX has fixed network lenghts. No configuration possible.
no: IPX har faste nettverkslengder. Ingen konfigurasjon mulig.

en: The prefix length used by the interface, e.g. '96'
no: Prefiks-lengden som brukes av grensesnittet, f.eks. '96'

en: The network address of the interface, e.g. '192.168.1.1'
no: Nettverksadressen for grensesnittet f.eks. '192.168.1.1'.

en: The network address of the interface, e.g. '01:02:03:04:05:06.1'
no: Nettverksadressen for grensesnittet. F.eks. '01:02:03:04:05:06.1'

en: The network address of the interface, e.g. 'fcc0:1:2:a::1'
no: Nettverksadressen for grensesnittet, f.eks. 'fcc0:1:2:a::1'

en: Tab
no: Fane

en: Display
no: Vis

en: Your description of this map.
no: Din beskrivelse for dette kartet.

en: A short descriptive tag that will be displayed on the notebook tab for this map.
no: En kort beskrivende merkelapp som vil vises på notisblokk-fanen for dette 
    kartet.

en: Date and time this network was added to the database.
no: Dato og klokkeslett da dette nettverket ble lagt til i databasen.

en: Date and time this network was modified in the database.
no: Dato og tid for siste endring av dette nettverket i databasen.

en: Check this item if the map should be displayed in the notebook tabs of the main window.
no: Kryss av her hvis kartet skal vises i notisblokk-fanen i hovedvinduet.

en: Network
no: Nettverk

en: Menu Entry
no: Menyoppføring

en: Command
no: Kommando

en: Mask
no: Maske

en: Speed
no: Hastighet

en: The name of the network to display under the map icon.
no: Navnet på nettverket for visning under kart-ikonet.

en: The network address of this network.
no: Nettverksadressen for dette nettverket.

en: The network mask, if applicable, for this network.
no: Nettverksmasken, hvis noen, for dette nettverket.

en: The speed, in KBytes per second, of this network.
no: Hastigheten, i KByte per sekund, for dette nettverket.

en: Your discription of this network.
no: Din beskrivelse av dette nettverket.

en: Your contact information for this network.
no: Din kontakt-informasjon for dette nettverket.

en: Protocol
no: Protokoll

en: Destination
no: Bestemmelsessted

en: Gateway
no: Portner (gateway)

en: Interface
no: Grensesnitt

en: Metric
no: Kostnad (metric)

en: Route Age
no: Rutealder

en: Read Community
no: Lese-fellesskap (community)

en: Write Community
no: Skrive-fellesskap (community)

en: Version
no: Versjon

en: Timeout
no: Ventetid

en: Retries
no: Forsøk

en: Server
no: Tjener

en: User
no: Bruker

en: Password
no: Passord

en: The hostname or ip address of the database server.
no: Vertsnavnet eller IP-adressen til databasetjeneren.

en: The port that should be used when connecting to a remote server, this is not used for the localhost server.
no: Porten som skal brukes under tilkobling til en ekstern tjener, dette brukes 
    ikke for localhost-tjeneren.

en: The user name to use when accessing the database.
no: Brukernavnet som skal brukes ved aksessering av databasen.

en: The password to use when accessing the database, if left blank you will be prompted for it.
no: Passord som skal brukes ved aksessering av databasen, hvis det er tomt vil du
    bli spurt om det.

en: The database that holds all the tables.
no: Databasen som inneholder alle tabellene.

en: Known Hosts
no: Kjente verter

en: Known Networks
no: Kjente nettverk

en: Outstanding Alarms
no: Utestående alarmer

en: Pending events
no: Ventende hendelser

en: Pending Tasks
no: Ventende oppgaver

en: GXSNMP Status Summary
no: GXSNMP statussammendrag

en: Specify the level of debugging messages that will be output.
no: Spesifiser nivå for feilsøkingsmeldinger som skrives ut til skjermen.

en: DEBUG_LEVEL
no: FEILSØK_NIVÅ

en: Specify the filename for which debugging messages will be output (can be specified more than once).
no: Spesifiser filnavn feilsøkingsmeldinger skal skrives ut til (kan spesifiseres mer enn en gang).

en: DEBUG_FILENAME
no: FEILSØK_FILNAVN

en: Could not initialize Bonobo
no: Kunne ikke initiere Bonobo

en: Walk
no: Gå

en: Table
no: Tabell

en: Illegal
no: Ugyldig

note: **  The title label
en: Interface Keepalive Status Monitor
no: Grensesnittets Keepalive status-monitor

note: **  The title label
en: Node route table
no: Rute-tabell for noden

en: The selected host has no interfaces defined on it,
    there must be at least one defined to load the route
    table from.
    
    The route table can not be loaded.
no: Valgt vert har ingen grensesnitt definert, minst ett
    må defineres for å laste rute-tabellen fra den.
    
    Rute-tabellen kan ikke lastes.

en: The selected host has interfaces defined, but
    there appears to be a problem with the SNMP
    configuration for the interface.
    
    The route table can not be loaded.
no: Valgt vert har definerte grensesnitt, men
    det ser ut til å være problemer med SNMP-
    konfigurasjonen for grensesnittet.
    
    Rutetabellen kan ikke lastes.

en: No interfaces on the selected host.
    
    Route Table will not be loaded.
no: Ingen grensesnitt på valgt vert.
    
    Rutetabellen vil ikke lastes.

en: Interface defined but no snmp configuration found.
    
    Route table will not be loaded.
no: Grensesnitt definert men ingen snmp konfigurasjon funnet.
    
    Rutetabellen vil ikke bli lastet.

en: There was no address associated with this interface.
    An address must be specified in order to load the
    route table from the host.
    
    Route table will not be loaded.
no: Ingen adresse er assosiert med dette grensesnittet.
    En adress må spesifiseres for å kunne laste rute-
    tabellen fra verten.
    
    Rutetabellen vil ikke bli lastet.

en: Specifiy the geometry of the main window
no: Spesifiser geometri for hovedvinduet

en: GEOMETRY
no: GEOMETRI

en: Enable the antialiased canvas.
no: Bruk antialiased kanvas.

en: AA_CANVAS
no: AA_KANVAS

en: Test the new browser widget.
no: Test det nye leser-widgetet.

en: TEST_BROWSER
no: TEST_LESER

en: Unable to parse the geometry string '%s'
no: Kunne ikke tolke geometri-strengen '%s'

en: _New Window
no: _Nytt vindu

en: Create a new map window
no: Opprett et nytt kart-vindu

en: New _Map
no: Nytt _kart

en: Create a new map on the current window
no: Opprett et nytt kart i det aktive vinduet

en: General Settings
no: Generelle innstillinger

en: This will set the overall application settings.
no: Dette vil sette generelle applikasjonsinnstillinger.

en: Plugin Settings
no: Innstillinger for tillegg

en: This will set the plugins that are loaded and the paths that will searched when loading plugins.
no: Dette vil sette tilleggene som er lastet og stiene som blir gjennomsøkt når tillegg lastes.

en: Host Tool
no: Vertsverktøy

en: Create a new host on the map.
no: Opprett en ny vert på kartet.

en: Network Tool
no: Nettverksverktøy

en: Create a new network on the map.
no: Opprett et nytt nettverk på kartet.

en: Group Tool
no: Gruppeverktøy

en: Create a new group of the selected objects.
no: Opprett en ny gruppe med de valgte objektene.

en: Wire Tool
no: Kabelverktøy

en: Link two or more objects on the map.
no: Lenk sammen to eller flere objekter på kartet.

en: Tools
no: Verktøy

en: Prints the current map.
no: Skriver ut dette kartet.

en: Exit from GxSNMP.
no: Avslutt GxSNMP.

en: Zoom in
no: Zoom inn

en: Zoom out
no: Zoom ut

en: Toggle Grid
no: Slå av/på rutenett

en: Snap to Grid
no: Fest til rutenett

en: This functionality has not been implemented as of yet.
    patches welcome!
no: Denne funksjonaliteten er ikke implementert ennå.
    patcher mottas med takk!

en: GxSNMP is your basic SNMP management application. The goal is to allow you to better manage your networks.
no: GXSNMP er en enkel applikasjon for SNMP-administrasjon som lar deg administrere nettverket ditt bedre.
