gxsnmp - en to gl translation catalogue (290 entries)

en: GXSNMP is a basic SNMP management application that allows you to better manage your networks.
gl: GXSNMP é unha aplicación de manexo básico de SNMP que lle permite xestionar mellor as súas redes.

en: Object Type
gl: Tipo do Obxecto

en: Module
gl: Módulo

en: Status
gl: Estado

en: Label
gl: Etiqueta

en: Value
gl: Valor

note: Text entry field for displaying description
en: Description
gl: Descrición

en: First
gl: Primeiro

en: Next
gl: Seguinte

en: Get
gl: Obter

en: Put
gl: Poñer

en: 
    
    Available values:
gl: 
    
    Valores dispoñibles:

en: None
gl: Ningún

en: Integer32
gl: Enteiro 32

en: String
gl: Cadea

en: Object ID
gl: ID de Obxecto

en: Unsigned32
gl: Sen Signo 32

en: Integer64
gl: Enteiro 64

en: Unsigned64
gl: Sen Signo 64

en: Float32
gl: Coma Flotante 32

en: Float64
gl: Coma Flotante 64

en: Float128
gl: Coma Flotante 128

en: Enum
gl: Enumeración

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Current
gl: Actual

en: Deprecated
gl: En desuso

en: Mandatory
gl: Obrigatorio

en: Optional
gl: Opcional

en: Obsolete
gl: Obsoleto

en: General
gl: Xeral

en: SNMP Defaults
gl: Valores por Defecto de SNMP

en: MENU
gl: MENÚ

en: Collector
gl: Recolledor

en: GXSNMP Configuration
gl: Configuración do GXSNMP

note: ***************************************************************************** ** **  Static Data
en: GXSNMP Database Configuration
gl: Configuración da Base de datos de GXSNMP

note: **  First comes the list of all existing configurations
en: Existing Configurations
gl: Configuracións Existentes

note: **  Now the "Database Connection" part of the dialog
en: Database Connection
gl: Conexión á Base de Datos

en: Engine
gl: Motor

note: **  Next the list of databases available on the connected server
en: Available Databases
gl: Bases de datos dispoñibles

en: Event ID
gl: ID do Evento

en: Category
gl: Categoría

en: Timestamp
gl: Marca horaria

en: Summary
gl: Resume

en: Save
gl: Gardar

en: Save as...
gl: Gardar como...

en: Print
gl: Imprimir

en: Close
gl: Pechar

en: Exit
gl: Saír

en: Filter...
gl: Filtrar...

en: File
gl: Ficheiro

en: Edit
gl: Editar

en: Events
gl: Eventos

en: Acknowledge
gl: Confirmación

en: Delete
gl: Borrar

en: Refresh
gl: Refrescar

en: Informative
gl: Informativo

en: Warning
gl: Aviso

en: Alarm
gl: Alarma

en: GXSNMP Network Management Tool
gl: Ferramenta de Xestión de Rede GXSNMP

note: **  Column one contains the host editing panel and the Discover button
en: Host Information
gl: Información da Máquina

en: Discovery parameters
gl: Parámetros de descubrimento

en: Transport
gl: Transporte

note: **  Column two is the interface editing panel and the interface list
en: Interface Information
gl: Información da Interface

note: **  Column three is the display editing panel and display list
en: Display Information
gl: Información da Representación

en: Display Name
gl: Nome da Visualización

en: DNS Name
gl: Nome de DNS

en: Contact
gl: Contacto

en: Last Modification
gl: Última Modificación

en: Delete host
gl: Borrar máquina

en: Edit host
gl: Editar máquina

en: Add host
gl: Engadir máquina

en: Full path to the pixmap files
gl: Camiño completo ós ficheiros de pixmap

en: PATH
gl: CAMIÑO

en: Path to where the MIB file(s) are located.
gl: Camiño do(s) ficheiro(s) MIB.

en: Enables debugging messages.
gl: Activa as mensaxes de depuración.

en: LEVEL
gl: NIVEL

en: Version 1
gl: Versión 1

en: Version 2c
gl: Versión 2c

en: Version 2
gl: Versión 2

en: Version 3
gl: Versión 3

en: (not in database)
gl: (non na base de datos)

en: Map Name
gl: Nome do Mapa

en: Notebook Tab
gl: Pestana do Caderno de Notas

en: The name of this map.
gl: O nome deste mapa.

en: What should be shown in the notebook tab.
gl: O que ten que aparecer na pestana do caderno de notas.

en: <New Map>
gl: <Novo Mapa>

en: <New>
gl: <Novo>

en: Map
gl: Mapa

en: Window
gl: Fiestra

en: New
gl: Novo

en: Print...
gl: Imprimir...

en: Undo
gl: Desfacer

en: Redo
gl: Refacer

en: Database
gl: Base de Datos

en: Configure and select the database engine to use.
gl: Configurar e seleccionar o motor de base de datos a usar.

en: Properties
gl: Propiedades

en: Enable Grid
gl: Activar Enreixado

en: Toggle the visability of the grid on/off
gl: Trocar a visualización do enreixado

en: Snap to grid
gl: Axustar ó enreixado

en: Enable alignment on the grid.
gl: Activar aliñamento no enreixado.

en: Add host...
gl: Engadir máquina...

en: Add a new host node to the map(s)
gl: Engadir un novo nó de máquina ó(s) mapa(s)

en: Delete Host...
gl: Borrar Máquina...

en: Delete a host from the database and all maps
gl: Borrar unha máquina da base de datos e de tódolos mapas

en: Add Network...
gl: Engadir Rede...

en: Delete Network...
gl: Borrar Rede...

en: Host List...
gl: Lista de Máquinas...

en: Open up the list of all known host nodes.
gl: Abri-la lista de tódolos nós de máquinas coñecidas.

en: Network List...
gl: Lista de Redes...

en: Open up the list of all known networks.
gl: Abri-la lista de tódalas redes coñecidas.

en: Events List...
gl: Lista de Eventos...

en: Summary...
gl: Resume...

en: SNMP Set...
gl: SNMP Establecer...

en: SNMP Get...
gl: SNMP Obter...

en: Mib Editor...
gl: Editor Mib...

en: About GXSNMP
gl: Acerca de GXSNMP

en: Information about this program.
gl: Información acerca deste programa.

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Edit
gl: _Editar

en: _Configure
gl: _Configurar

en: _Map
gl: _Mapa

en: _Tools
gl: Fe_rramentas

en: _Windows
gl: _Fiestras

en: _Dialogs
gl: _Diálogos

en: _SNMP Functions
gl: Funcións _SNMP

en: _Help
gl: _Axuda

en: Add Host
gl: Engadir Máquina

en: Add a new host to the database.
gl: Engadir unha nova máquina á base de datos.

en: Edit Host
gl: Editar Máquina

en: Edit an existing host.
gl: Editar unha máquina existente.

en: Delete Host
gl: Borrar Máquina

en: Delete a host from the database.
gl: Borrar unha máquina da base de datos.

en: Host List
gl: Lista de Máquinas

en: Open the list of known hosts.
gl: Abri-la lista de máquinas coñecidas.

en: Add Network
gl: Engadir Rede

en: Add a new network to the map/database.
gl: Engadir unha nova rede ó mapa/base de datos.

en: Delete Network
gl: Borrar Rede

en: Delete a network from the map/database.
gl: Borrar unha rede do mapa/base de datos.

en: Network List
gl: Lista de Redes

en: Open the list of known networks.
gl: Abri-la lista das redes coñecidas.

en: Event Browser
gl: Examinador de Eventos

en: Open the event list.
gl: Abri-la lista de eventos.

en: Map List
gl: Lista de Mapas

en: Open the map list.
gl: Abri-la lista de mapas.

en: Add Group
gl: Engadir Grupo

en: Query Host
gl: Consultar Máquina

en: Browse MIB
gl: Explorer MIB

en: Wire Host
gl: Cablear Máquina

en: Edit Network
gl: Editar Rede

en: Expand Group
gl: Expandir Grupo

en: Collapse Group
gl: Contraer Grupo

en: Delete Group
gl: Borrar Grupo

en: Add a new network
gl: Engadir unha nova rede

note: * Column one contains the network editing panel. (and a discover button?)
en: Network Information
gl: Información da Rede

en: Network not displayed on this map
gl: Rede non amosada neste mapa

en: Show
gl: Amosar

en: Hide
gl: Ocultar

en: Name
gl: Nome

en: Delete network
gl: Borrar rede

en: Edit network
gl: Editar rede

en: Add network
gl: Engadir rede

en: Default Config
gl: Configuración por Defecto

en: public
gl: pública

en: private
gl: privada

en: Set A Mib
gl: Definir un Mib

en: Query
gl: Consultar

en: Get A Mib
gl: Obter un Mib

en: Host
gl: Máquina

en: Clear
gl: Limpar

en: X location
gl: Posición X

en: Y location
gl: Posición Y

en: Created
gl: Creación

en: Modified
gl: Modificación

en: The X location on the specified map
gl: A posición X no mapa especificado

en: The Y location on the specified map
gl: A posición Y no mapa especificado

en: Date and time this host was added to this map.
gl: Data e hora na que esta máquina foi engadida a este mapa.

en: Date and time this host map entry was changed in the database.
gl: Data e hora na que esta entrada do mapa de máquinas foi cambiada na base de datos.

en: Choose a Pixmap
gl: Escoller un Pixmap

en: Host Name
gl: Nome da Máquina

en: The name to display under the map icon.
gl: O nome a visualizar baixo a icona do mapa.

en: The DNS name to use when accessing the primary interface on this node.
gl: O nome DNS a usar ó acceder á interface primaria neste nó.

en: Your description of the host.
gl: A súa descrición da máquina.

en: Your contact information for the host.
gl: A información do contacto para a máquina.

en: Date and time this host was added to the database.
gl: Data e hora na que esta máquina foi engadida á base de datos.

en: Date and time this host was modified in the database.
gl: Data e hora na que esta máquina foi modificada na base de datos.

en: Address
gl: Enderezo

en: Netmask
gl: Máscara de Rede

en: Name assigned to this interface, e.g. 'eth0'
gl: Nome asignado a esta interface, p.ex. 'eth0'

en: Transport type used by this interface
gl: Tipo de transporte usado por esta interface

en: The network address of the interface
gl: O enderezo de rede da interface

en: The netmask used by the interface
gl: A máscara de rede usada pola interface

en: Date and time this interface was added to the database.
gl: Data e hora na que esta interface foi engadida á base de datos.

en: Date and time this interface was modified in the database.
gl: Data e hora na que esta interface foi modificada na base de datos.

en: Netmask:
gl: Máscara de Rede:

en: (n/a)
gl: (n/d)

en: Prefixlen:
gl: Lonx. do Prefixo:

en: The netmask used by the interface, e.g. '255.255.255.0'
gl: A máscara de rede usada pola interface, p.ex. '255.255.255.0'

en: IPX has fixed network lenghts. No configuration possible.
gl: IPX ten lonxitudes de rede fixas. Non hai configuración posible.

en: The prefix length used by the interface, e.g. '96'
gl: A lonxitude do prefixo usado pola interface, p.ex. '96'

en: The network address of the interface, e.g. '192.168.1.1'
gl: O enderezo de rede da interface, p.ex. '192.168.1.1'

en: The network address of the interface, e.g. '01:02:03:04:05:06.1'
gl: O enderezo de rede da interface, p.ex. '01:02:03:04:05:06.1'

en: The network address of the interface, e.g. 'fcc0:1:2:a::1'
gl: O enderezo de rede da interface, p.ex. 'fcc0:1:2:a::1'

en: Tab
gl: Pestana

en: Display
gl: Visualizar

en: Your description of this map.
gl: A súa descrición deste mapa.

en: A short descriptive tag that will be displayed on the notebook tab for this map.
gl: Unha pequena etiqueta descritiva amosarase na pestana do caderno de notas para este mapa.

en: Date and time this network was added to the database.
gl: Data e hora na que esta rede foi engadida á base de datos.

en: Date and time this network was modified in the database.
gl: Data e hora na que esta rede foi modificada na base de datos.

en: Check this item if the map should be displayed in the notebook tabs of the main window.
gl: Marque este elemento para que o mapa se visualice nas pestanas do caderno de notas da fiestra principal.

en: Network
gl: Rede

en: Menu Entry
gl: Entrada de Menú

en: Command
gl: Comando

en: Mask
gl: Máscara

en: Speed
gl: Velocidade

en: The name of the network to display under the map icon.
gl: O nome da rede a amosar baixo a icona do mapa.

en: The network address of this network.
gl: O enderezo de rede desta rede.

en: The network mask, if applicable, for this network.
gl: A máscara de rede, se é aplicable, desta rede.

en: The speed, in KBytes per second, of this network.
gl: A velocidade, en KBytes por segundo, desta rede.

en: Your discription of this network.
gl: A súa descrición desta rede.

en: Your contact information for this network.
gl: A información do contacto para esta rede.

en: Protocol
gl: Protocolo

en: Destination
gl: Destino

en: Metric
gl: Métrica

en: Route Age
gl: Idade da Rota

en: Type
gl: Tipo

en: Read Community
gl: Comunidade Lectura

en: Write Community
gl: Comunidade Escritura

en: Version
gl: Versión

en: Port
gl: Porto

en: Timeout
gl: Tempo de Expiración

en: Retries
gl: Retentativas

en: Server
gl: Servidor

en: User
gl: Usuario

en: Password
gl: Contrasinal

en: The hostname or ip address of the database server.
gl: O nome de máquina ou o enderezo IP do servidor de bases de datos.

en: The port that should be used when connecting to a remote server, this is not used for the localhost server.
gl: O porto usado para conectarse ó servidor remoto, non é usado para o servidor local.

en: The user name to use when accessing the database.
gl: O nome de usuario a usar ó acceder á base de datos.

en: The password to use when accessing the database, if left blank you will be prompted for it.
gl: O contrasinal a usar ó acceder á base de datos, se o deixa baleiro, preguntaráselle.

en: The database that holds all the tables.
gl: A base de datos que contén tódalas táboas.

en: Known Hosts
gl: Máquinas Coñecidas

en: Known Networks
gl: Redes Coñecidas

en: Outstanding Alarms
gl: Alarmas máis Importantes

en: Pending events
gl: Eventos Pendentes

en: Pending Tasks
gl: Tarefas Pendentes

en: GXSNMP Status Summary
gl: Resume do Estado de GXSNMP

en: Specify the level of debugging messages that will be output.
gl: Especifica-lo nivel das mensaxes de depuración que serán mostradas.

en: DEBUG_LEVEL
gl: NIVEL_DEPURACIÓN

en: Specify the filename for which debugging messages will be output (can be specified more than once).
gl: Especifica-lo nome do ficheiro no que se escribirán as mensaxes de depuración (pódese indicar máis dunha vez).

en: DEBUG_FILENAME
gl: FICHEIRO_DEPURACIÓN

en: Could not initialize Bonobo
gl: Non se puido inicializar Bonobo

en: Walk
gl: Percorrer

en: Table
gl: Táboa

en: Illegal
gl: Ilegal

note: **  The title label
en: Interface Keepalive Status Monitor
gl: Monitor de Estado Keepalive da Interface

note: **  The title label
en: Node route table
gl: Táboa de encamiñado dos nós

en: The selected host has no interfaces defined on it,
    there must be at least one defined to load the route
    table from.
    
    The route table can not be loaded.
gl: A máquina seleccionada non ten interfaces definidas,
    ten que haber polo menos unha definida para cargar
    dela a táboa de encamiñamento.
    
    Non se pode cargar a táboa de encamiñamento.

en: The selected host has interfaces defined, but
    there appears to be a problem with the SNMP
    configuration for the interface.
    
    The route table can not be loaded.
gl: A máquina seleccionada ten interfaces definidas,
    pero semella que hai problemas coa configuración
    SNMP da interface.
    
    Non se pode cargar a táboa de encamiñamento.

en: No interfaces on the selected host.
    
    Route Table will not be loaded.
gl: Non hai interfaces na máquina seleccionada.
    
    A táboa de encamiñamento non será cargada.

en: Interface defined but no snmp configuration found.
    
    Route table will not be loaded.
gl: Interface definida pero non se atopou a configuración snmp.
    
    A táboa de encamiñamento non será cargada.

en: There was no address associated with this interface.
    An address must be specified in order to load the
    route table from the host.
    
    Route table will not be loaded.
gl: Non hai ningún enderezo asociado a esta interface.
    Ten que se indicar un enderezo para poder cargar a
    táboa de encamiñamento da máquina.
    
    A táboa de encamiñamento non será cargada.

en: Specifiy the geometry of the main window
gl: Especifica-la xeometría da fiestra principal

en: GEOMETRY
gl: XEOMETRÍA

en: Enable the antialiased canvas.
gl: Habilita-lo canvas con anti-alias.

en: Test the new browser widget.
gl: Verifica-lo novo widget de navegación.

en: Unable to parse the geometry string '%s'
gl: Foi imposible analiza-la cadea de xeometría '%s'

en: _New Window
gl: Nova _Fiestra

en: Create a new map window
gl: Crear unha nova fiestra de mapa

en: New _Map
gl: Novo _Mapa

en: Create a new map on the current window
gl: Crear un novo mapa na fiestra actual

en: General Settings
gl: Propiedades Xerais

en: This will set the overall application settings.
gl: Isto configurará as propiedades globais da aplicación.

en: Plugin Settings
gl: Propiedades dos Plugins

en: This will set the plugins that are loaded and the paths that will searched when loading plugins.
gl: Isto configurará que plugins hanse cargar e os camiños nos que se buscará para cargalos.

en: Host Tool
gl: Ferramenta de Máquina

en: Create a new host on the map.
gl: Crear unha nova máquina no mapa.

en: Network Tool
gl: Ferramenta de Rede

en: Create a new network on the map.
gl: Crear unha nova rede no mapa.

en: Group Tool
gl: Ferramenta de Grupo

en: Create a new group of the selected objects.
gl: Crear un novo grupo cos obxectos seleccionados.

en: Wire Tool
gl: Ferramenta de Cable

en: Link two or more objects on the map.
gl: Liga dous ou máis obxectos no mapa.

en: Tools
gl: Ferramentas

en: Prints the current map.
gl: Imprime o mapa actual.

en: Exit from GxSNMP.
gl: Saír de GxSNMP.

en: Zoom in
gl: Achegar

en: Zoom out
gl: Afastar

en: Toggle Grid
gl: Troca-la Visualización do Enreixado

en: Snap to Grid
gl: Axustar ó Enreixado

en: This functionality has not been implemented as of yet.
    patches welcome!
gl: Esta funcionalidade aínda non foi implementada.
    ¡os parches son benvidos!

en: GxSNMP is your basic SNMP management application. The goal is to allow you to better manage your networks.
gl: GxSNMP é unha aplicación de manexo básico de SNMP. O obxectivo é permitirlle xestionar mellor as súas redes.
