gxsnmp 0.0.11 - en to ca translation catalogue (183 entries)

en: GXSNMP is a basic SNMP management application that allows you to better manage your networks.
ca: GXSNMP és una aplicació bàsica d'administració SNMP que us permet d'administrar millor les vostres xarxes

en: Object Type
ca: Tipus d'objecte

en: Module
ca: Mòdul

en: Status
ca: Estat

en: Label
ca: Etiqueta

en: Value
ca: Valor

note: Text entry field for displaying description
en: Description
ca: Descripció

en: First
ca: Primer

en: Next
ca: Següent

en: Get
ca: Obté

en: Put
ca: Posa

en: String
ca: Cadena

en: Object ID
ca: ID de l'objecte

en: Float32
ca: Nombre de 32 bits de coma flotant

en: Float64
ca: Nombre de 64 bits de coma flotant

en: Float128
ca: Nombre de 128 bits de coma flotant

en: Enum
ca: Enumeració

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Current
ca: Actual

en: Mandatory
ca: Obligatori

en: Obsolete
ca: Obsolet

en: SNMP Defaults
ca: Valors per defecte de SNMP

en: MENU
ca: MENÚ

en: Collector
ca: Recollidor

en: GXSNMP Configuration
ca: Configuració de GXSNMP

en: Engine
ca: Motor

en: Event ID
ca: ID de l'esdeveniment

en: Category
ca: Categoria

en: Timestamp
ca: Marca horària

en: Summary
ca: Sumari

en: Save
ca: Desa

en: Save as...
ca: Desa com...

en: Print
ca: Imprimeix

en: Close
ca: Tanca

en: Exit
ca: Surt

en: Filter...
ca: Filtra...

en: File
ca: Fitxer

en: Edit
ca: Edita

en: Events
ca: Esdeveniments

en: Acknowledge
ca: Reconeix

en: Delete
ca: Esborra

en: Refresh
ca: Actualitza

en: Informative
ca: Informatiu

en: Warning
ca: Avís

en: Alarm
ca: Alarma

en: GXSNMP Network Management Tool
ca: Eina d'administració de xarxes de GXSNMP

note: **  Column one contains the host editing panel and the Discover button
en: Host Information
ca: Informació de l'ordinador central

en: Discovery parameters
ca: Paràmetres de descobriment

en: Display Name
ca: Nom de la pantalla

en: Contact
ca: Contacte

en: Delete host
ca: Esborra ordinador central

en: Edit host
ca: Edita ordinador central

en: Full path to the pixmap files
ca: Camí complet als fitxers de mapa de píxels

en: PATH
ca: CAMÍ

en: Path to where the MIB file(s) are located.
ca: Camí on es troba(en) el(s) fitxer(s) MIB.

en: Enables debugging messages.
ca: Habilita missatges de depuració

en: LEVEL
ca: NIVELL

en: The name of this map.
ca: Nom d'aquest mapa.

en: What should be shown in the notebook tab.
ca: El que hauria d'aparèixer a la pestanya d'arxivador

en: Map
ca: Mapa

en: Window
ca: Finestra

en: New
ca: Nou

en: Print...
ca: Imprimeix...

en: Undo
ca: Desfès

en: Redo
ca: Refès

en: Database
ca: Base de dades

en: Configure and select the database engine to use.
ca: Configura i selecciona el motor de la base de dades a utilitzar.

en: Properties
ca: Propietats

en: Enable Grid
ca: Habilita graella

en: Toggle the visability of the grid on/off
ca: (In)Habilita la visibilitat de la graella

en: Snap to grid
ca: Desplaça't a la graella

en: Enable alignment on the grid.
ca: Habilita l'alineament a la graella.

en: Add host...
ca: Afig ordinador central...

en: Delete Host...
ca: Esborra ordinador central...

en: Add Network...
ca: Afig xarxa...

en: Delete Network...
ca: Esborra xarxa...

en: Host List...
ca: Llista d'ordinadors centrals...

en: Network List...
ca: Llista de xarxes...

en: Events List...
ca: Llista d'esdeveniments...

en: Summary...
ca: Sumari...

en: SNMP Set...
ca: Configura SNMP...

en: SNMP Get...
ca: Obté SNMP...

en: Monitor Mib...
ca: Monitor MIB...

en: Mib Editor...
ca: Editor de MIB...

en: About GXSNMP
ca: Quant a GXSNMP

en: Information about this program.
ca: Informació sobre aquest programa.

en: _File
ca: _Arxiva

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Map
ca: _Mapa

en: _Tools
ca: _Eines

en: _Windows
ca: _Finestres

en: _Dialogs
ca: _Diàlegs

en: _SNMP Functions
ca: _Funcions SNMP

en: _Help
ca: _Ajuda

en: Add Host
ca: Afig ordinador central

en: Add a new host to the database.
ca: Afig un ordinador central nou a la base de dades.

en: Edit Host
ca: Edita ordinador central

en: Delete Host
ca: Esborra ordinador central

en: Delete a host from the database.
ca: Esborra un ordinador central de la base de dades.

en: Host List
ca: Llista d'ordinadors centrals

en: Open the list of known hosts.
ca: Obre la llista d'ordinadors centrals coneguts.

en: Add Network
ca: Afig xarxa

en: Add a new network to the map/database.
ca: Afig una nova xarxa al mapa/base de dades.

en: Delete Network
ca: Esborra xarxa

en: Delete a network from the map/database.
ca: Esborra una xarxa del mapa/base de dades.

en: Network List
ca: Llista de xarxes

en: Open the list of known networks.
ca: Obre la llista de xarxes conegudes.

en: Event Browser
ca: Visor d'esdeveniments

en: Open the event list.
ca: Obre la llista d'esdeveniments.

en: Map List
ca: Llista de mapes

en: Edit Network
ca: Edita xarxa

en: Add a new network
ca: Afig una nova xarxa

en: Network not displayed on this map
ca: Xarxa no mostrada a aquest mapa

en: Show
ca: Mostra

en: Hide
ca: Amaga

en: Name
ca: Nom

en: public
ca: públic

en: private
ca: privat

en: Set A Mib
ca: Especifica un MIB

en: Query
ca: Consulta

en: Get A Mib
ca: Obté un MIB

en: Mib
ca: MIB

en: Host
ca: Ordinador central

en: Clear
ca: Esborra

en: Created
ca: Creat

en: Modified
ca: Modificat

en: The X location on the specified map
ca: Posició X al mapa especificat

en: The Y location on the specified map
ca: Posició Y al mapa especificat

en: Choose a Pixmap
ca: Elegeix un mapa de píxels

en: Host Name
ca: Nom d'ordinador central

en: The name to display under the map icon.
ca: El nom a mostrar sota la icona del mapa.

en: The DNS name to use when accessing the primary interface on this node.
ca: El nom DNS a utilitzar quan s'accedeix a la interfície primària d'aquest node.

en: Your description of the host.
ca: La vostra descripció de l'ordinador central.

en: Your contact information for the host.
ca: La vostra informació de contacte per a l'ordinador central.

en: Address
ca: Adreça

en: Netmask
ca: Màscara de xarxa

en: Name assigned to this interface, e.g. 'eth0'
ca: Nom assignat a aquesta interfície, p.ex. 'eth0'

en: Transport type used by this interface
ca: Tipus de transport utilitzat per aquesta interfície

en: The netmask used by the interface
ca: Màscara de xarxa utilitzada per la interfície

en: (n/a)
ca: (n/d)

en: Prefixlen:
ca: Longitud de prefix:

en: The netmask used by the interface, e.g. '255.255.255.0'
ca: Màscara de xarxa utilitzada per la interfície, p.ex. '255.255.255.0'

en: IPX has fixed network lenghts. No configuration possible.
ca: El IPX té longituds de xarxa fixes. No és possible configurar-lo.

en: The prefix length used by the interface, e.g. '96'
ca: Longitud de prefix utilitzat per la interfície, p.ex. '96'

en: Your description of this map.
ca: La vostra descripció d'aquest mapa.

en: A short descriptive tag that will be displayed on the notebook tab for this map.
ca: Etiqueta curta descriptiva que apareixerà a la pestanya de l'arxivador d'aquest mapa.

en: Check this item if the map should be displayed in the notebook tabs of the main window.
ca: Revisa açò si el mapa apareguera a les pestanyes de l'arxivador de la finestra principal

en: Network
ca: Xarxa

en: Menu Entry
ca: Entrada de menú

en: Command
ca: Comandament

en: Mask
ca: Màscara

en: Speed
ca: Velocitat

en: The speed, in KBytes per second, of this network.
ca: Velocitat d'aquesta xarxa en kB per segon.

en: Your discription of this network.
ca: La vostra descripció d'aquesta xarxa.

en: Your contact information for this network.
ca: La vostra informació de contacte d'aquesta xarxa.

en: Destination
ca: Destinació

en: Gateway
ca: Pasarel·la

en: Interface
ca: Interfície

en: Metric
ca: Mètrica

en: Route Age
ca: Edat de la ruta

en: Type
ca: Tipus

en: Read Community
ca: Llig comunitat

en: Write Community
ca: Escriu a la comunitat

en: Version
ca: Versió

en: Timeout
ca: Expiració

en: Retries
ca: Reintents

en: Server
ca: Servidor

en: User
ca: Usuari

en: The port that should be used when connecting to a remote server, this is not used for the localhost server.
ca: El port que hauria de ser utilitzat en connectar-se a un servidor remot. Aquest no és utilitzat per al servidor local.

en: The user name to use when accessing the database.
ca: El nom d'usuari que cal utilitzar en accedir a la base de dades.

en: The password to use when accessing the database, if left blank you will be prompted for it.
ca: Contrasenya que cal utilitzar en accedir a la base de dades. Si el deixeu en blanc, us el preguntarà.

en: The database that holds all the tables.
ca: La base de dades que conté totes les taules.

en: Known Hosts
ca: Ordinadors centrals coneguts

en: Known Networks
ca: Xarxes conegudes

en: Outstanding Alarms
ca: Alarmes excepcionals

en: Pending events
ca: Esdeveniments pendents

en: Pending Tasks
ca: Tasques pendents

en: GXSNMP Status Summary
ca: Sumari de l'estat de GXSNMP

en: The selected host has no interfaces defined on it,
    there must be at least one defined to load the route
    table from.
    
    The route table can not be loaded.
ca: L'ordinador central seleccionat no té cap interfície definida,
    cal que n'hi haja almenys una definida per carregar la taula
    de ruta.
    
    No es pot carregar la taula de ruta.

en: The selected host has interfaces defined, but
    there appears to be a problem with the SNMP
    configuration for the interface.
    
    The route table can not be loaded.
ca: L'ordinador central seleccionat no té cap interfície definida, però
    sembla que hi ha algun problema amb la configuració
    de la interfície de SNMP.
    
    No es pot carregar la taula de ruta.

en: No interfaces on the selected host.
    
    Route Table will not be loaded.
ca: No hi ha cap interfície a l'ordinador central seleccionat.
    
    La taula de ruta no es carregarà.

en: Interface defined but no snmp configuration found.
    
    Route table will not be loaded.
ca: S'ha definit la interfície, però no s'ha trobat la configuració del SNMP.
    
    La taula de ruta no es carregarà.

en: There was no address associated with this interface.
    An address must be specified in order to load the
    route table from the host.
    
    Route table will not be loaded.
ca: No hi havia cap adreça associada amb aquesta interfície.
    S'ha d'especificar una adreça per tal de carregar la
    taula de ruta de l'ordinador central.
    
    La taula de ruta no es carregarà.
